2 ay sonra kurtarıldı! Çiğ balık ve yağmur suyu ile hayatta kaldı

Avustralya’nın Sidney kentinde yaşayan 51 yaşındaki Tim Shaddock’un Meksika’nın La Paz kentinden Fransız Polinezyası’na yaptığı seyahat, teknesinin fırtınada ağır hasar alması ile büyük bir kabusa dönüştü.

Teknesi denizde sürüklenen Shaddock köpeği Bella ile birlikte tam iki ay boyunca kurtarılmayı bekledi.

Bir balıkçı teknesine eşlik eden helikopterin denizde sürüklenen tekneyi fark etmesi ile kurtarılan adam bugün hem lokal medyanın hem de milletlerarası medyanın en çok konuşulan konusu oldu.

ÇİĞ BALIK YEDİ, YAĞMUR SUYU İÇTİ

Yerel medyada yer alan haberlere nazaran, Sidney’de ikamet eden 51 yaşındaki Tim Shaddock ve köpeği Bella, denizde çiğ balık yiyerek ve yağmur suyu içerek hayatta kaldı.

Kurtarıldıktan sonra denizde şiddetli bir imtihandan geçtiğini söyleyen Shaddock, “Uzun vakittir denizde yalnız olduğum için yalnızca dinlenmeye ve âlâ yemeğe gereksinimim var. Aksi takdirde sıhhatim çok iyi” dedi .

SAĞLIK DURUMU UYGUN LAKİN İMAJI ŞAŞIRTTI

Adamı muayene eden hekimler da bu açıklamayı doğrulayarak Shaddock’un hayati belirtilerinin olağan olduğunu, köpeğin ise uygun olduğunu açıkladılar.

Her ne kadar kendi ve tabipler sıhhat durumunun âlâ olduğunu belirtseler de 51 yaşındaki adamın değişimi dikkatlerden kaçmadı.

2 ay boyunca asgarî seviyede beslendiği için epey kilo verdiği fark edilen adam karmaşık saçları ve sakalları içinde bitkin görünüyordu.

KURTARILMASINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

İngiliz Dailymail gazetesi Shaddock’un eski fotoğraflarına yer verdiği haberinde, Avustralyalı denizcinin kurtulmasında şahsî yeteneklerinin ve yanında bulundurduğu ekipmanların tesirli olduğunu yazdı.

Tim Shaddock’un eski görüntüleri/The Raw Food Kitchen

Uzmanlara nazaran Shaddock’un yanında köpeğin Bella’nın olması da adamın zihinsel sıhhatini müdafaası açısından tesirli oldu.

Profesör Mike Tipton, Sky News Australia’ya yaptığı açıklamada Avustralyalı denizcinin kurtarılma hikayesinin “olağanüstü” olduğunu vurguladı ve durumu samanlıkta iğne aramaya benzetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir