240 km hıza ulaşıyor: Ülkede Roslyn alarmı!

Roslyn Kasırgası kategori 3 düzeyinde Meksika’yı vurdu. Meksika Ulusal Meteoroloji Servisi (SMN) tarafından yapılan açıklamada, Saffir-Simpson ölçeğine nazaran kategori 3 düzeyindeki Roslyn Kasırgası’nın saatte 240 kilometre sürate ulaşan kuvvetli rüzgar ile birlikte mahallî saatle 06:20 sularında Nayarit eyaletinde yer alan Santiago Ixcuintla kentinde karaya vurduğu aktarıldı.

Kasırga nedeniyle Nayarit, Sinaloa, Durango ve Jalisco eyaletlerinde çok şiddetli, Zacatecas ve Colima eyaletlerinde ise sağanak yağış bekleniyor. Yetkililer, kasırganın tesirli olduğu bölgelerde yaşayanların mümkün sel, toprak kayması ve taşkınlara karşı önlemli olmaları davetinde bulundu.

Okyanus kıyısında dalga uzunluğunun 7 metreyi bulması bekleniyor.

Kasırganın okyanus kıyısında 7 metreye kadar ulaşan dalgalara neden olması beklenirken, kimi limanlar ulaşıma kapatıldı. Birçok bölgede ise yüzlerce kişi tedbir hedefiyle tahliye edilirken, birtakım bölgelerde ağaçlar devrildi. Roslyn Kasırgası’nın kuzeydoğu istikametinde ilerleyerek önümüzdeki günlerde iç bölümlerde tesirli olmaya devam edeceği bildirildi.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir