CHP’li Başarır: “Tarım Bakanının Yardımcısı Sahte Diplomalı”

CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır, otuza yakın bürokratın geçersiz diplomalı olduğunu tespit ettiklerini ve bu isimlerin ortasında Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısının bulunduğunu açıkladı. 

TELE1’de yayınlanan Açıkça programına katılan CHP Mersin Milletvekili Ali Uzman Başarır, ortalarında bürokratların, milletvekillerinin ve bakan yardımcısının bulunduğu bir kümenin düzmece diplomalı olduğunu tespit ettiklerini açıkladı. 

Bu tespiti yalnızca kendisinin değil YÖK’ün de yaptığını ve skandalla ilgili soruşturma başlattığını bildiren Başarır, ‘Bunlar tespit edilmiş zati. ‘Bu diplomaları geri verin’ denilmiş. ‘Bunlar geçersizdir’ denilmiş. ‘Burada imtihan yapılmamış’ denilmiş. Gazeteciler, araştırmacılar, bakan yardımcıları, milletvekilleri, eski milletvekilleri… Düşünebiliyor musunuz Türkiye’yi ne hale getirdiler’ dedi. 

Sahte diplomalı şahısların çok fazla olduğunu fakat şu ana kadar kamuoyunun bildiği 30’a yakın kişiyi tespit ettiklerini belirten Başarır, çalışmalarının sürdüğünü ve sayının 50’ye yaklaşabileceğini kaydetti.

“Listedekileri perşembe günü Meclis kürsüsünden açıklayacağım” ?

Başarır, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısının ve AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen OPTİMAR Araştırma’nın sahibi Hilmi Daşdemir’in de geçersiz diplomalılar ortasında olduğunu tez etti. 

Başarır, uydurma diplomalı isimlerin geri kalanını perşembe günü Meclis kürsüsünden açıklayacağını ve hususla ilgili araştırma önergesi vereceğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir