Emre Belözoğlu: Son 16’ya kalmak en büyük hedefimiz

Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Konferans Ligi A Kümesi son hafta maçında alanında İskoç temsilcisi Hearts ile karşılaşacak. Bu karşılaşma öncesi Medipol Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu ve turuncu-lacivertli kadronun kalecisi Muhammed Şengezer, Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde son 16’ya kalmayı hedeflediklerini söz ederek, “Bizim için pahalı bir maç. Birinci maçta da rakip ile güçlü maç yapmış ve 4-0 üzere net galibiyet almıştık. Yarın bizim için oynayacağımız her maç kadar sıkıntı olacak. Kazanmak istiyoruz. Kazanırken de yeterli oyunla kazanmak istiyoruz. Ülke puanına katkılarımız oldu. Bunun tüm gruplar ismine devam etmesi gerekiyor. Yarınki maçı önemsiyoruz. Son 16’ya kalmak en büyük amacımız, istediğimiz” halinde konuştu.

“OYUNCULARIN DÜNYA KUPASINA GİTMESİ ÇOK OLUMLU YANSIMAYACAK”

Emre Belözoğlu bu yıl birinci sefer dönem ortasında yapılacak olan Dünya Kupası’nın âlâ giden ekipler için olumlu olmayacağını aktararak, “Mevcut takım ile oyuncuların dünya kupasına gitmesi ulusal kadro düzeyinde olması bence çok olumlu senaryo olarak yansımayacak. 50 günlük orta önemli orta. Maçlar biter bitmez turnuva yapılacak. Turnuva biter bitmez de kendi gruplarına gelecekler. Dönem ortasında yüksek düzeyler yaşayacağı için kolay olmayacak. Ligde de o ortaya kim ne kadar önde girerse girsin çok pahalı bulmuyorum. Önümüzde 30’a yakın maç kalacak. Kadrolara konuma yansıyacağını düşünmüyorum. Makus giden kadroların toparlaması ismine güzel süreç olur fakat âlâ giden kadrolar için güzel bir süreç olmayacak” sözlerini kullandı.

“YARINKİ MAÇA ODAKLANIYORUZ”

Hearts’ın sakat oyuncularının kendileri için avantaj oluşturabilir mi biçiminde yöneltilen soruya Emre Belözoğlu, “Hearts’ın son maçını izledim. Sakat oyuncuları var. Onlar İskoç Ligi’ne odaklanacaklardır. Kolay maç olmayacak. Biz de yarınki maça odaklanıyoruz” cevabını verdi.

MUHAMMED ŞENGEZER: “SON MAÇI KAZANIP SON 16’YA KALACAĞIZ”

Turuncu-lacivertlilerin genç file bekçisi Muhammed Şengezer de son 16’ya kalmak istediklerinin altını çizerek, “Grupta başkanız. Aslında en baştan gelen çalışma özverisi ile olacak bir şeydi. Çok çalışıyoruz. Son maç Fiorentina’ya karşı yenilgi aldık. Katiyetle geri bakmıyoruz. Son maç Hearts maçı. İnşallah o maçta da galibiyetle süsleyip son 16’ya kalacağız” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir