Golden Global Yatırım Bankası’ndan Yabancı Para Cinsinden İlk Kira Sertifikası İhracı


Katılım bankacılığı prensipleriyle çalışan Türkiye’nin öncü yatırım bankası Golden Global Yatırım Bankası, ilk yurt dışı kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi. 2020 yılında 150 milyon TL sermaye ile faaliyetine başlayan, 2023 Haziran ayı itibarıyla 1 Milyar TL büyüklüğünü aşan Golden Global Yatırım Bankası, yurt dışına ihraç edilmek üzere, yönetim sözleşmesine dayalı kira sertifikası satışları için SPK’dan 50 milyon USD’lik ihraç tavanı onayı aldı. Bu kapsamda 2 Milyon 500 Bin USD tutarında ve 91 gün vadeli ilk ihraç edilen kira sertifikası, tahsisli olarak yatırımcısına  sunulmuş oldu.

 

Yurt dışındaki yatırımcılara da ulaşıldı

Golden Global Yatırım Bankası Genel Müdürü Ahmet Sefa Şen, yurt içinde Türk Lirası cinsinden nitelikli yatırımcılara yönelik kira sertifikası işlemlerinin ardından, yurt dışında yabancı para cinsinden de ihraçlara başladıklarını belirterek “Yabancı para cinsinden kira sertifikalarını yurt dışı yerleşik yatırımcılara ulaştırmaya başladık. Ayrıca müşterilerimize katılım bankacılığı prensiplerine uygun yatırım fonlarını sunmak amacıyla TEFAS (Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu) üyeliğimizi tamamlayarak yatırım fonu alım satım işlemlerine de başladık. Farklı ürün ve hizmetlerimizle yatırımcılarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Türkiye’nin katılım bankacılığı prensipleri ile çalışan ilk yatırım bankası Golden Global Bank, 2023 yılında da bireysel ve kurumsal müşterileri için yenilikçi iş modelleri ve ürünler geliştirmeyi hedefliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir