İspanya, Avrupa basketbol şampiyonluğunu Madrid’de kutladı

2022 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası’nı, finalde Fransa’yı 88-76 yenerek kazanan İspanya Basketbol Ulusal Grubu için Madrid’deki Wizink Spor Salonu’nda bir kutlama organize edildi.

İspanyol taraftarlar tıklım tıklım doldurdukları salonda ulusal basketbolcularına büyük sevgi gösterisinde bulunurken, “şampiyon” tezahüratlarıyla takviye verdi.

Taraftarlara hitaben konuşma yapan ekip kaptanı 37 yaşındaki Rudy Fernandez, “Sergio’ya (başantrenör) ve bu gruptaki herkese teşekkür etmek istiyorum. Uzun vakittir birlikteyiz. 20 yaşındaki biri üzere bu turnuvadan büyük zevk almamı sağladılar.” dedi.

İspanya Ulusal Kadrosu’nun İtalyan başantrenörü Sergio Scariolo da “(Umudunu kaybetme) sinemasını hatırlıyor musunuz? Birilerinin size yapamayacağını söylemesine asla müsaade vermeyin.” halinde konuştu.

Şampiyonanın en pahalı oyuncusu seçilen Willy Hernangomez ve finalin en güzel oyuncusu olan kardeşi Juancho Hernangomez salonu dolduran kalabalık tarafından uzun mühlet alkışlandı.

Taraftarlarla müzikler söyleyerek eğlenen basketbolcular, “Seneye dünya şampiyonası var.” diyerek, gelecek için de tezli olduklarını vurguladılar.

İspanya basketbolda, 2009, 2011, 2015’in akabinde 4. sefer Avrupa şampiyonluğunu kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir