Spor dünyasından Lionel Messi’ye tebrik mesajları: “Mükemmelliğin kelime anlamını tekrar tanımladı”

Spor dünyasında dünyaca ünlü birçok isim, Arjantin’in 36 yıl sonra FIFA Dünya Kupası’nı kazanmasında başrolü oynayan Lionel Messi‘yi tebrik etti.

Arjantin’in bu tarihi muvaffakiyetinin akabinde toplumsal medyada birçok ünlü, Messi’den övgüyle bahsetti.

Kariyerinde 3 dünya şampiyonluğu bulunan Pele, “Futbol, kendi büyüleyici kıssasını, her zamanki üzere bu maçla da yazmaya devam etti. Messi, her yünüyle hak ettiği Dünya Kupası’na, birinci kere kavuştu. Tebrikler Arjantin. Diego Maradona, şu an katiyen gülüyordur. Arkadaşım Mbappe ise finalde penaltılar dahil dört gol attı. Onu, futbolun geleceği için büyük bir armağan olarak görüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Brezilya Ulusal Grubu’nun efsane golcülerinden Ronaldo ise “Tarihi rekabete sahne olan Brezilya ile Arjantin ortasındaki maçlarda bile Messi’nin varlığı, başka bir yer tutuyor. Bu heyecan verici finalde, birçok Brezilyalı ve dünyanın her yerinden insanın, Messi’yi desteklediğini gördüm. Bir Dünya Kupası yıldızı olmasının çok ötesinde, bir çağa kaptanlık yapan dehaya yakışır bir veda. Tebrikler Messi!” sözlerini kullandı.

Galatasaray forması giyen Arjantinli yıldız Mauro Icardi ise Messi ile birlikte çekilen fotoğrafını, “Tebrikler Messi, kimse bu kupayı senden daha fazla hak etmiyor. Bunun için uzun müddet çaba ettin ve mükafatına kavuştun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Haydi Arjantin!” iletisiyle paylaştı.

Tenisin ve basketbolun kıymetli isimlerinden de kutlama mesajları

Bu yıl emekliye ayrılan tenisin efsanelerinden İsviçreli Roger Federer, bildirisinde Arjantin’in muvaffakiyetini “Arjantin’in peri masalı. Messi, harikalığın söz manasını tekrar tanımladı” görüşlerine yer verdi.

Kariyerinde 22 grand slam şampiyonluğu bulunan İspanyol raket Rafael Nadal da Messi’yi tebrik ederken, eski dünya 1 numarası Büyük Britanyalı tenisçi Andy Murray ise “Futbolu unutun. Messi, tüm vakitlerin en düzgün atleti olabilir mi? İnanılmaz birisi.” iletisiyle tebriklerini sundu.

NBA yıldızlarından ortalarında LeBron James, Trae Young ve Manu Ginobili‘nin yer aldığı birçok basketbolcu da Arjantinli yıldıza tebrik iletisi yolladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir