Yaşlı kadını 22 bıçak darbesiyle öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi

İstanbul Esenler’de 5 Ocak 2021 tarihinde Neriman Kıvrak (64) birlikte alkol aldıktan sonra arbede ettiği Cemal Şen (64) tarafından meskeninde 22 bıçak darbesiyle öldürdü. Sanığın cezası belirli oldu. Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Cemal Şen tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu.

“ELİNDEN BIÇAĞI ALIP SAPLADIM”

Savunma yapan sanık, olay sonrasına ait hiçbir şey hatırlamadığını, alkollü olduğunu belirterek, “Kavga ettiğimizi hatırlıyorum. Ben meskenden çıkarken maktul yaşıyordu. İkimiz de alkollüydük. Elindeki içkiyi üzerime attı. Masada duran bıçağı eline aldı. Daha sonra bıçağı elinden aldım ve sapladım. Dar alanda boğuştuk.” tabirlerini kullandı.

“KANINDA ALKOL ÇIKMADI”

Maktul Neriman Kıvrak’ın kızı Songül Yakup Çebioğlu da “Annem öldükten sonra otopsi raporunda kanında alkol çıkmamıştır. Sanığın savunmaları tutarsızdır. Sanık işine gelmeyen kısmı unutuyor. Annemi birkaç sefer bıçak sallamasıyla mı öldürmüş, beyanları çelişkili ve tutarsızdır.” diye konuştu.

18 YIL MAHPUS CEZASI

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Cemal Şen’i “haksız tahrik altında taammüden öldürme” hatasından 18 yıl mahpusla cezalandırarak, tutukluluk halinin devamına hükmetti. Karara muhalefet şerhi koyan mahkeme başkanı, sanığın, hakkında verilecek cezada indirim yapılmasını sağlamak gayesiyle verdiği çelişkili beyanlarına prestij edilemeyeceğini belirterek, kararda haksız tahrik indiriminin uygulanmasında çoğunluğun görüşüne katılmadığını kaydetti.

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Cemal Şen ve maktul Neriman Kıvrak’ın 20 yıllık arkadaş oldukları, 5 Ocak 2021’de maktulün Esenler’deki konutunda birlikte alkol aldıkları, bir müddet sonra ortalarında çıkan tartışmanın hengameye dönüştüğü, sanığın mutfaktaki bıçağı rastgele birçok sefer maktule sapladığı belirtiliyor. İddianamede, hayatını kaybeden maktulde çoğunluğu yüz, boyun bölgesinde olmak üzere 22 bıçak darbesine bağlı izler tespit edildiği anlatılarak, sanık Cemal Şen’in “canavarca hisle yahut eziyet çektirerek taammüden öldürme” kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılması isteniyordu.

Kaynak: AA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir